Zima na drogach? Dzisiaj odśnieżaniem ulic kierują komputery

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Zima na drogach? Dzisiaj odśnieżaniem ulic kierują komputery

Jarosław Miłkowski

Dla miejskiej spółki, który teraz odpowiada za odśnieżanie ulic, sezon zimowy już się zaczął. Obiecuje sypać sól na całej szerokości jezdni.

Czy zima znów zaskoczy kierowców? - Możemy powiedzieć, że zima już przyszła i nas nie zaskoczyła. W rozpoczętym sezonie jesienno-zimowym wyjeżdżaliśmy już trzykrotnie. Był to dla nas także „test sprawnościowy” – mówi Monika Cimochowska, prezes Inneko RCS, czyli miejskiej spółki, która od tego roku dba o czystość naszych ulic. Przed nią pierwsza zima, którą przyjdzie jej „obsłużyć”. W ostatnim sezonie zimowym robiła to prywatna firma Eneris, jednak miasto wolało zlecić prace własnej spółce.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Jak często będą odśnieżane ulice w Gorzowie?
 • Ile pługopiaskarek wyjedzie na ulice Gorzowa?
 • Jakie drogi będą odśnieżane najczęściej?

 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.