(RZ)

Złamana poręcz jużwróciła na schody

(RZ)

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że mieszkanka zgłaszała problem w administracji budynku, gdzie nikt jej nie pomógł.

- Zimą wymieniali okna w korytarzy na parterze i wyłamali nam poręcz przy schodach - zadzwoniła do naszej redakcji niepełnosprawna starsza kobieta z kamieniczki przy ulicy Głogowskiej. - Poręcz zniknęła już zimą i do tej pory nie wróciła - alarmowana nas Genowefa Draczyńska.

W jaki sposób mogła zniknąć poręcz? Okazuje się, że wynajęta przez zarządcę budynku firma wstawiając okno ułatwiła sobie dostęp wyłamują poręcz. Tak twierdzi lokatorka. - Jestem osobą niepełnosprawną, mieszkam na piętrze a schody są u nas bardzo wysokie. Nie mogę nawet zejść do skrzynki na listy. Bez tej poręczy jestem uwięziona we własnym mieszkaniu - skarży nam się kobieta.

Te same argumenty przedstawiała administratorce budynku. - Kilka tygodni temu zgłosiłam i dalej nic się z tym nie robi. Ile jeszcze mam czekać? - pyta rozżalona kobieta.Zadzwoniliśmy niezwłocznie do Świebodzińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które zarządza budynkiem. Administratorka potwierdziła nam, że przyjęła takie zgłoszenie i przekazała je technikowi do załatwienia. Po naszej interwencji, w minioną sobotę zajrzeliśmy do kamieniczki. Nowa poręcz tkwiła na swoim miejscu.

(RZ)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.