Zławieś Wielka szacuje straty po nawałnicy, która we wtorek wieczorem przeszła nad centralną częścią wsi

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Grażyny Loose
Grzegorz Kończewski

Zławieś Wielka szacuje straty po nawałnicy, która we wtorek wieczorem przeszła nad centralną częścią wsi

Grzegorz Kończewski

Przelatujące nad ruchliwą trasą kawałki blaszanego dachu, zerwanego z supermarketu, miały ogromną moc. Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii.

Wtorkowa wichura solidnie dała się we znaki mieszkańcom Torunia i okolic, gdzie powalała drzewa i łamała ich konary, w niektórych miejscach tarasując drogi i ulice, ale najbardziej jej skutki odczuli mieszkańcy Złejwsi Wielkiej. Około godziny 18.30 nad centrum wsi nadciągnęła ulewa, a wraz z nią potężna nawałnica. Część mieszkańców twierdzi, że był to wir powietrzny, bo - ich zdaniem - zwykły, nawet bardzo mocny, wiatr nie wyrządziłby takich szkód.

Słup ochronił przechodnia

- Sprawdziliśmy zapis monitoringu. To wszystko trwało około 20 sekund, a nam wówczas się wydawało, że to może być nawet kilkanaście minut. W tak krótkim czasie tyle się wydarzyło... Nasze straty oszacowaliśmy na ok. 35 tysięcy złotych - mówi Grażyna Loose, właścicielka położonej tuż przy drodze nr 80 restauracji Grillowisko.

Grażyna Loose mówi o wielkim huku, który we wtorkowy wieczór usłyszała po godz. 18. Okazało się, że żywioł zerwał fragment blaszanego dachu o powierzchni około 100 metrów kwadratowych z położonego po przeciwnej stronie drogi supermarketu Dino. Wielkie kawałki tych blach przelatywały ponad samochodami jadącymi DK 80. Najprawdopodobniej drewniany fragment konstrukcji dachowej trafił w głowę wracającego z pracy mężczyznę, który zakrwawiony leżał na chodniku. Grażyna Loose wraz z mężem wniosła poszkodowanego do restauracji, opatrzyła ranę i wezwała pogotowie. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.