Źle oceniamy rząd, nie PiS

Czytaj dalej
Fot. Michal Dyjuk/ polska press
Tomasz Rusek

Źle oceniamy rząd, nie PiS

Tomasz Rusek

Co drugi Lubuszanin źle ocenia rząd, ale niemal co trzeci i tak głosowałby na PiS.

To profesjonalne badanie i to największe w kraju. 18 gazet Polska Press Grupy przepytało aż 8 tys. osób. W tym dziennikarze „GL” przepytali z ankietami 500 osób w: Gorzowie, Nowej Soli i Zielonej Górze Brzeźnicy, Deszcznie, Lubrzy i Trzebielu. Aby próbka była reprezentatywna dla całego regionu (w ślad za tym i kraju), dobraliśmy respondentów nie tylko pod względem zamieszkania, ale także wieku i płci.

Okazało się, że aż 50,7 proc. pytanych Lubuszan źle oceniło półroczne rządy Beaty Szydło (29,4 proc. „raczej źle”, a 21,3 proc. „zdecydowanie źle”). Zdecydowanie dobrze rząd ocenia 8,3 proc., a raczej dobrze 20,7 proc.
Słabe noty zebrał też prezydent Andrzej Duda, którego prezydentura tylko w 22,9 proc. pytanych budzi dumę. Aż 44,2 proc. czuje obojętność. 32,9 proc. czuje wstyd, patrząc, jak Andrzej Duda pełni funkcję prezydenta.

Jednak pomimo tych ocen, gdyby wybory były dziś, to PiS znowu by je w Lubuskiem wygrał. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 31,5 proc. pytanych przez nas Lubu¬szan (w zeszłorocznych wyborach PiS zdobył „tylko” 28,27 proc.). Nowoczesną wybrało podczas badania 22,1 proc. (w wyborach 9,99 proc.), a PO 19,6 proc. (28,21 proc.). Gdyby Lubuszanie decydowali o tym, kto wejdzie do Sejmu, jeszcze Kukiz’15 (8,6 proc.), SLD (5,9 proc.) i KORWiN (5,7 proc.).
Czemu przy rosnącym poparciu dla PiS-u rząd ma u nas tak niskie noty? Nasi eksperci: dr Piotr Klatta z Gorzowa i dr Łukasz Młyńczyk z Zielonej Góry podkreślają m.in. to, że ocena rządu to wcale nie jest ocena PiS-u.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.