Złota Rączka dla Seniorów w Gorzowie już działa. Gdzie zgłosić usterkę?

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Złota Rączka dla Seniorów w Gorzowie już działa. Gdzie zgłosić usterkę?

Jarosław Miłkowski

Po kilku miesiącach przerwy ponownie zaczął funkcjonować program Złota Rączka dla Seniora. Czeka już na pierwsze zgłoszenia.

O tym, że Złota Rączka dla Seniora znów będzie działać, informowaliśmy pod koniec lutego. Teraz wiemy już, że program wystartował.

- Złota Rączka czeka na zgłoszenie – informuje Monika Józwa z wydziału spraw społecznych. – Program polega na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych domowych naprawach – dodaje urzędniczka.

Za program Złota Rączka odpowiada fundacja Pozytywka, której szefową jest Urszula Niemirowska.
Tomasz Rusek Za program Złota Rączka odpowiada fundacja Pozytywka, której szefową jest Urszula Niemirowska.

Na jaką pomoc mogą liczyć seniorzy? To wymiana żarówek, obsadzenie lub wymiana wyrwanych gniazdek elektrycznych czy wymiana uszczelek w przeciekających kranach. Po fachowca można też zadzwonić także, gdy trzeba zamontować zamek w drzwiach czy wyregulować drzwi, a także gdy trzeba złożyć meble.
Maksymalna wartość naprawy – z robocizną i częściami do naprawy czy dojazdem – nie może przekroczyć 150 zł.

Jeśli awaria jest pilna, fachowiec pojawia się w domu seniora w dniu zgłoszenia. Jeśli usterka może poczekać, to naprawa odbywa się najpóźniej dwa dni po zgłoszeniu. Fachowców – złotych rączek w tym roku ma być trzech.

Za program odpowiada fundacja Pozytywka. Zgłoszenia przyjmuje telefonicznie pod numerami: 95 722 44 77 lub 661 730 003 od poniedziałku do piątku od 9.00 do 13.00. W każdej chwili można też wysłać mail pod adres: [email protected].

Program Złota Rączka dla Seniorów działał w Gorzowie już w zeszłym roku (od kwietnia do grudnia). Skorzystało z niego około 300 seniorów. Na jego prowadzenie Pozytywka ma 60 tys. zł.

WIDEO: Masowo kupujemy mieszkania, rynek nieruchomości wciąż nienasycony

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.