Złote gody miały gorzki smak. Skargi dotarły do prezydenta. Sprawa medali za półwiecze małżeństwa z gminy wiejskiej Nowa Sól

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Eliza Gniewek-Juszczak

Złote gody miały gorzki smak. Skargi dotarły do prezydenta. Sprawa medali za półwiecze małżeństwa z gminy wiejskiej Nowa Sól

Eliza Gniewek-Juszczak

Czy medale od prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie mogą przyjść do uhonorowanych pocztą? Okazuje się, że tak. Ale czy wtedy małżonkowie są wyróżnieni, czy poniżeni? Takiej historii chyba jeszcze w kraju nie było.

Alfreda i Stefan Baranowscy mają dom w Starym Stawie w gminie Nowa Sól. Są małżeństwem od pół wieku. Ślub brali w sierpniu 1968. W ubiegłym roku w jedną z sierpniowych niedziel zjechała rodzina świętować złote gody. Już wtedy rozmawiano o tym, kiedy małżonkowie dostaną medal od prezydenta RP za wieloletnie pożycie małżeńskie.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.