Paweł Tracz

Zmarł ceniony lubuski działacz, sędzia i trener

Paweł Tracz

Nie żyje Leon Grześ, honorowy członek LZPN i GOZPN, jeden z najbardziej zasłużonych działaczy w regionie. Za pięć miesięcy skończyłby 93 lata.

Grześ urodził się 19 czerwca 1923 r. w Rosku niedaleko Czarnkowa. Z futbolem zetknął się jeszcze przed II wojną św. Jako junior grał w klubie z Roska, a jako gimnazjalista w szkolnym zespole w Czarnkowie. Piłkarską przygodę przerwała okupacja, podczas której został wywieziony na roboty przymusowe do Niemiec. Po wojnie został piłkarzem KKS Krzyż, a w latach 1951-56 występował w trzecioligowej Warcie Gorzów.

Po zakończeniu kariery sportowej ukończył kurs sędziowski i od 1960 r. prowadził mecze. Miał na koncie ponad 500 zawodów. Był członkiem zarządu okręgowego związku w Zielonej Górze, obserwatorem od klasy A do III ligi włącznie.

Po ukończeniu kursu instruktorów piłki nożnej trenował Celulozę Kostrzyn (w latach 1962-63 i 1965-67) i Lubuszanina Drezdenko (1964). W wydziale sędziowskim OZPN w Gorzowie pełnił różne funkcje: sekretarza, referenta obsady, dyscypliny oraz szkolenia. W latach 1990-93 był przewodniczącym wydziału i wiceprezesem GOZPN do spraw sędziowskich.

Za swą wieloletnią, często społeczną działalność pan Leon otrzymał wiele wyróżnień, dyplomów, odznaczeń oraz medali OZPN, LZPN i PZPN. Zmarł 19 stycznia.

Paweł Tracz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.