Zmarł drugi pacjent chory na świńską grypę

Czytaj dalej
Fot. Anna Rimke
Anna Rimke

Zmarł drugi pacjent chory na świńską grypę

Anna Rimke

Jak udało się nam ustalić, chory 46-latek, po przewiezieniu z gorzowskiego szpitala do kliniki w Szczecinie zmarł. To już niestety drugi taki przypadek w lubuskim.

46-letni pacjent z gorzowskiego szpitala w ciężkim stanie został przewieziony do kliniki kardiochirugicznej w Szczecinie. To było w niedzielę. - Niestety pacjenta nie udało się już uratować. Zmarł w poniedziałek rano. - informuje Bogna Bartkiewicz, rzeczniczka lecznicy w Szczecinie.

To już drugi przypadek śmierci w naszym województwie z powodu świńskiej grypy. Półtora tygodnia temu, w niedzielę zmarł pacjent w nowosolskim szpitalu.

Również szpitalu w Słubicach przebywa 60-latek zarażony AH1N1. Jego stan jest ciężki, leży pod respiratorem. Po dwa przypadki chorych na świńską grypę są też w szpitalach w Gorzowie i w Międzyrzeczu. Ale ich stan jest dobry. W całym województwie świńską grypę potwierdzono u 39 osób. 18 z nich trafiło do szpitala.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.