Filip Pobihuszka

Zmiany na nowosolskich drogach. Na lepsze!

Widać różnicę? Po lewej ten stary, po prawej ten nowy. Teraz już żaden kierowca nie będzie mógł powiedzieć, że nie widział znaku... Fot. UM Nowa Sól / F. Pobihuszka Widać różnicę? Po lewej ten stary, po prawej ten nowy. Teraz już żaden kierowca nie będzie mógł powiedzieć, że nie widział znaku...
Filip Pobihuszka

W styczniu prawa część Pleszówka zostanie objęta zasadą prawej ręki. Tymczasem we wtorek, 29 grudnia pojawiły się wyjątkowo widoczne znaki.

Kilka lat temu, w zachodniej części Pleszówka, kierowców zaczęła obowiązywać „zasada prawej ręki”, która ujednoliciła zasady poruszania się po labiryncie tamtejszych uliczek. Pomysł się sprawdził, więc magistrat chce wprowadzić podobne zmiany w „prawobrzeżnej” części dzielnicy. „Prawa ręka” miałaby zacząć obowiązywać tam już w styczniu. Całość ma na celu uspokojenie ruchu i poprawę bezpieczeństwa, bo jedną ze zmian będzie też wprowadzenie strefy „30 km/h”.

Fluorescencyjnych znaków pojawiło się w sumie siedem. Stoją w różnych punktach miasta

- Większość ulic zostanie wyłączona z ruchu samochodów ciężarowych (...). Dojazd do oczyszczalni ścieków będzie wyznaczony przez ulicę Chrobrego. Uporządkowana będzie także organizacja ruchu przy Szkole Podstawowej nr 3 – zostaną tam wprowadzone znaki na tablicy fluorescencyjnej i dodatkowo przed wejściem na plac szkoły zostaną zamontowane barierki. Zostanie także wyznaczone i oznakowane przejście dla pieszych w obrębie tej szkoły - czytamy w stosownym komunikacie. O dokładnej dacie wprowadzenia zmian magistrat dopiero poinformuje.

Widać różnicę? Po lewej ten stary, po prawej ten nowy. Teraz już żaden kierowca nie będzie mógł powiedzieć, że nie widział znaku...
UM Nowa Sól / F. Pobihuszka Widać różnicę? Po lewej ten stary, po prawej ten nowy. Teraz już żaden kierowca nie będzie mógł powiedzieć, że nie widział znaku...

A wspomniane wyżej tablice fluorescencyjne to kolejne zmiany, na które natkną się nowosolscy kierowcy. Nowe znaki pojawiły się już przy najbardziej newralgicznych przejściach dla pieszych, głównie w okolicy szkół i przedszkoli, ale też przy wylocie ul. Muzealnej w ul. Wrocławską. W sumie stanęło ich siedem w różnych częściach miasta. To, co zdecydowanie wyróżnia je z tłumu, to fluorescencyjne słupki, których wraz z samym znakiem, nie sposób przeoczyć.

Celem oczywiście jest poprawa bezpieczeństwa. Jak wyjaśnia magistrat, znaki mają wzbudzić czujność kierowców, dlatego bezcelowa byłaby wymiana wszystkich znaków. Jak bowiem twierdzą specjaliści w tym zakresie, kierowcy szybko przyzwyczailiby się do tablic fluorescencyjnych gdyby stały się powszechne.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.