Zmieniono zasady korzystania z basenu w Świebodzinie

Czytaj dalej
Fot. Przemyslaw Swiderski
Czesław Wachnik

Zmieniono zasady korzystania z basenu w Świebodzinie

Czesław Wachnik

Od 1 stycznia dodatkowe opłaty za korzystanie z basenu.

Od stycznia wprowadzono nowe zasady opłat za korzystanie z basenu miejskiego. Podstawowe stawki nie zostały zmienione. I tak szkoły zapłacą 2 zł, dzieci, studenci i emeryci 5 lub 6 zł w zależności od dnia, dorośli - 8 lub 9 zł, też w zależności od dnia a przy pakiecie rodzinnym 6 zł od każdej osoby. Są to stawki za godzinę.

Wprowadzono jednak zasadę, że organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, osoby prawne i fizyczne zapłacą za wynajem toru. I tak w przypadku, kiedy to będzie do 5 osób na tor, dodatkowa opłata (obok biletu wstępu) wyniesie 25 zł. Gdy osób będzie do 10, opłata wyniesie 35 zł. Nowością jest też wprowadzenie tzw. biletu instruktorskiego. Gdy instruktor będzie chciał uczyć jedną lub dwie osoby, to dodatkowo musi zapłacić 10 zł, a trzy lub cztery osoby 15 zł. Do tego trzeba też doliczyć, o ile będą takie życzenia, opłatę za tor i bilety.

Skąd te zmiany? Kierownik basenu Ryszard Wojewódka powiedział nam, że jednym z powodów było to, że dotychczasowy cennik był uchwalony przed ponad pięciu laty. Kolejnym powodem jest to, że zwykli uczestnicy bardzo często skarżyli się, że instytucje szkolące np. młodzież, zajmowały tory, stąd oni mieli utrudniony do nich dostęp. Teraz będą musieli za to zapłacić.
- Normalną zasadą jest zapewne też to, że jeżeli dany instruktor przychodzi na basen i komercyjnie szkoli dane osoby, to tym samym basen też powinien na tym zarabiać - argumentował kierownik. Dodał, że posiadacze kary ,,Świebo-dzińska Rodzina 3+” korzystają z bonifikaty 50 proc

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.