Znowu kradną tory? Tym razem elementy starych linii kolejowych znikają w okolicach Gubina, na wysokości Pleśna. Ktoś tego pilnuje?

Czytaj dalej
Fot. Zdjęcie Czytelnika
Łukasz Koleśnik

Znowu kradną tory? Tym razem elementy starych linii kolejowych znikają w okolicach Gubina, na wysokości Pleśna. Ktoś tego pilnuje?

Łukasz Koleśnik

Otrzymaliśmy wiadomość od Czytelnika z okolic Gubina, który zwrócił nam uwagę na kradzież elementów starych linii kolejowych w mieście i okolicy. - Ten proceder cały czas trwa - zaznacza pan Roman. - Stare tory każdego dnia znikają. Nikt tego nie pilnuje?

Pan Roman zgłosił się do nas już dwa lata temu. Wtedy zwrócił uwagę na kradzież torów z linii kolejowej, która biegnie przez ulicę Śląską w Gubinie.

- Często tam biegam i zauważyłem, że musi tam często dochodzić do kradzieży torów, ponieważ z każdym tygodniem było ich coraz mniej.

Nasz rozmówca mówił, że nie wyglądało to na prace rozbiórkowe właściciela. - Nie widać, aby jakiekolwiek prace były tam przeprowadzane w ciągu dnia. Działalność za to jest na skalę wręcz przemysłową. Jednak elementy znikają w nocy. Gdyby to była legalna rozbiórka, to chyba przeprowadzaliby ją w dzień, prawda? - stwierdza pan Roman.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Łukasz Koleśnik

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ogórek

Linia "Berlinka" jest nieczynna od ponad 40 lat. Chociaż gdzieś 50 lat temu wymienione zostały podkłady właśnie na tym odcinku do Gubina.
Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Jako zarządca infrastruktury kolejowej zapewniamy obecnie możliwie jak najlepszy dostęp do sieci kolejowej, zarówno w kontekście ruchu pasażerskiego, jak i towarowego. Systematycznie analizujemy możliwości inwestycyjne, które w jeszcze dogodniejszy sposób dostosują przejazdy pociągów do aktualnych lub przyszłych potrzeb podróżnych i przewoźników.
Chciejstwo kolejarzy. Niech zadbają o te linie, które istnieją. A są takie, gdzie szyny leżą na spróchniałych podkładach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.