Znowu nie będzie niespodzianki. Pierwsza gwiazda Rybobrania w Krośnie Odrzańskim znana przed czasem

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Łukasz Koleśnik

Znowu nie będzie niespodzianki. Pierwsza gwiazda Rybobrania w Krośnie Odrzańskim znana przed czasem

Łukasz Koleśnik

Historia lubi się powtarzać. Tym razem chodzi o Rybobranie i tajemnicę, której ponownie nie udało się dotrzymać. Znana jest już jedna z gwiazd, która wystąpi podczas jednej z największych imprez w województwie lubuskim. A miała ona zostać ujawniona dopiero w marcu...

W Krośnie Odrz. od paru lat miejska impreza zapowiadana jest z „wielką pompą”. Tak było chociażby dwa lata temu, podczas gali „Gmina Przyszłości”, kiedy na wielkim ekranie pokazał się wokalista zespołu Lady Pank, Janusz Panasewicz i zapowiedział koncert na najbliższym Rybobraniu.

Wtedy to była wielka niespodzianka, a i tradycją stało się to, że szczegóły krośnieńskiej imprezy zdradzane są właśnie podczas wspomnianej gali.

Kłopot w tym, że ostatnio organizatorzy nie potrafią już sprawić tej niespodzianki, ponieważ pierwsze informacje na temat gwiazd wyciekają znacznie wcześniej. Tak było chociażby z zespołem Enej, który wystąpił w Krośnie Odrzańskim podczas zeszłorocznej edycji lokalnej imprezy.

Wtedy już na kilkanaście dni przed galą wszyscy dowiedzieli się, że właśnie ten znany zespół będzie główną gwiazdą Rybobrania.

- To trochę niefortunna sytuacja. Miała to być nasza duża niespodzianka - komentował wówczas burmistrz Marek Cebula. - Informacja nie wyszła od nas. Zespół Enej opublikował na swojej stronie internetowej plan koncertowy. Tam właśnie znalazła się informacja o występie w naszym mieście.

Teraz historia się powtórzyła. Do gali „Gmina Przyszłości” pozostał niecały miesiąc (ta odbędzie się 1 marca), jednak już wszyscy znają pierwszą gwiazdę, która wystąpi na krośnieńskiej imprezie.

Będzie to Maryla Rodowicz. Informacja wyciekła również przez stronę artystki, gdzie podane były najbliższe koncerty. Wśród wymienionych miast było Krosno Odrzańskie.

- Myśleliśmy, że poprzedni rok to był odosobniony przypadek - przyznaje Anna Januszkiewicz, naczelnik wydziału promocji i rozwoju gospodarczego. - Jesteśmy trochę zniesmaczeni, ponieważ znowu nie udało się utrzymać małej tajemnicy.

Naczelniczka dodaje, że prawdopodobnie w przyszłym roku będą musieli pomyśleć nad zmianami, dotyczącymi zapowiedzi kolejnej edycji Rybobrania.

- Teraz jednak mamy nadzieję, że pozostałe gwiazdy oraz inne informacje przekażemy dopiero podczas zapowiadanej gali - mówi A. Januszkiewicz.

- Szkoda, ponieważ chcieliśmy zapowiedzieć Rybobranie na swój sposób. Mamy nagrane krótkie filmiki z artystami, którzy u nas wystąpią... - przyznaje naczelniczka.

Pozostałe informacje mamy poznać na nadchodzącej gali. Ta ma się odbyć 1 marca w hali sportowo-widowiskowej w Krośnie Odrzańskim. Oprócz zapowiedzi Rybobrania poznamy wyniki tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego oraz podsumowany zostanie poprzedni rok m.in. pod względem inwestycji.

Organizatorzy gubińskiej imprezy, czyli Wiosny nad Nysą z Gubińskiego Domu Kultury informują o koncertach swoich gwiazd zaraz po podpisaniu umów.

Impreza w mieście przygranicznym potrwa ponad tydzień. A to ze względu na nowy układ z niemiecką stroną. Przez kilka dni zabawa będzie miała miejsce po polskiej stronie, aby później przenieść się do Guben.

- Zaczynamy 1 czerwca u nas, a kończymy 10 w Guben - mówi dyrektor GDK Janusz Gajda.

- Jeśli chodzi o pierwszy dzień, czyli piątek, zaplanowaliśmy, że będzie w klimatach młodzieżowych oraz disco-polo - zdradza J. Gajda. - Myślę, że w tym roku ten pierwszy dzień będzie o wiele bardziej okazały niż podczas poprzednich edycji. Chcemy, żeby w dniu otwarcia działo się więcej.

Wiadomo już, kto zagra 1 czerwca na gubińskiej scenie. Będzie to disco-polowy zespół M.I.G. Oprócz tego w piątek odbędzie się też bieg Gubińska Mila.

Sobota, tradycyjnie będzie najważniejszym dniem imprezy. Gwiazdą wieczoru i całej Wiosny nad Nysą będzie Doda. Zanim jednak wejdzie na scenę, będą inne atrakcje, jak talent show dla młodzieży, kolejna edycja gry miejskiej, spływy kajakowe. Oprócz tego przez cały weekend dostępne będzie wesołe miasteczko, jarmark, zwiedzanie wieży gubińskiej fary i baszty ostrowskiej.

Łukasz Koleśnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.