Zobacz, gdzie zaśpiewasz kolędy z zespołami i podzielisz się opłatkiem

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała GL
Anna Chreptowicz

Zobacz, gdzie zaśpiewasz kolędy z zespołami i podzielisz się opłatkiem

Anna Chreptowicz

Wigilia miejska to nie tylko dobra okazja, by spotkać się z dawno niewidzianymi sąsiadami, ale też, by spróbować świątecznych potraw.

Zielona Góra. W niedzielę zapraszamy na wigilię miejską na deptak. Start o godz. 15.00. W koncercie kolęd i pastorałek zaprezentują się chóry: Pohulanka, chór ZOK; Społeczne Ognisko Artystyczne, Zespół Pieśni Tańca Maki. Będziemy wspólnie kolędować z zespołami: M2, Studio A, Tonika, New Message i Studiem Piosenki Erato a także dobrze wszystkim znana wokalistka Krystyna Giżowska.

Nowogród Bobrzański. Burmistrz zaprasza w niedzielę na wspólną wigilię. Spotkanie odbędzie się na rynku w Nowogrodzie Górnym. Można przychodzić już od godziny 12.00. W programie: życzenia i dzielenie się opłatkiem, degustacja potraw wigilijnych. Pierogi będą pyszne! Zadbają o to seniorki z klubu, który działa przy domu kultury. Ulepiły aż 3,5 tysiąca pierogów! Będzie też wspólne śpiewanie kolęd i przekazanie światełka betlejemskiego. Wystąpią również zespoły: Rosa z Drągowiny, Bobrzanki, Schola Przystań i Novum Castrum. A dla najmłodszych będzie żywa szopka.

Sulechów. Już w niedzielę, przy okazji bożonarodzeniowego jarmarku, mieszkańcy Sulechowa będą mieli okazję podzielić się opłatkiem i wspólnie pośpiewać kolędy. O godzinie 14.00 na rynku przy ratuszu odbędzie się miejska wigilia. Będzie można skosztować wielu świątecznych potraw, napić się ciepłego barszczu i złożyć świąteczne życzenia. Podczas wigilii odbędzie się również koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in. podopieczni Centrum Usług Socjalnych i Ośrodka Pomocy Społecznej, chór Cantabile, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niekarzynie, dzieci ze świetlic Staś i Aniołkowo, zespół śpiewaczy Dominanta z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. I wiele, wiele innych.

Trzebiechów. Wszyscy mieszkańcy już w niedzielę, o godzinie 14.00, będą mogli wziąć udział w spotkaniu opłatkowym, które odbędzie się przed Trzebiechowskim Domem Kultury. W programie między innymi: życzenia świąteczne, wspólne kolędowanie z zespołem Trzebiechowianie, świąteczny poczęstunek i minikiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez uczniów Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie.

Anna Chreptowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.