Zobacz, kiedy zaczną się remonty kolejnych dróg

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

Zobacz, kiedy zaczną się remonty kolejnych dróg

Jakub Nowak

W ciągu trzech tygodni powinny rozpocząć się prace na ulicy Ciepielowskiej w Nowej Soli. W kolejce są także inne trasy w naszym mieście.

- Moim zdaniem powinni zabrać się najpierw za osiedlowe drogi. Panie, tam to jest tragedia czasami! - mówi pan Zbigniew Włodarczak, komentując rozpoczynające się na dobre w mieście remonty dróg. Przypomnijmy: miasto rozstrzygnęło w ostatnim czasie kilka przetargów, dzięki czemu już niedługo rozpoczną się prace zarówno przy tych większych, jak i nieco mniejszych trasach. - Niech robią. Od tego w końcu są! - zaznacza nam mężczyzna.

Co więc konkretnie czeka nas w najbliższym czasie?
Największą tegoroczną inwestycją będzie opisywana już wcześniej na naszych łamach przebudowa ul. Ciepielowskiej. Dlaczego najważniejszą?


Przebudowa ul. Ciepielowskiej to naturalne posunięcie miasta

- Tak jak trener kadry narodowej ustalanie składu zaczyna od Lewandowskiego, tak my, ustalanie budżetu zaczynamy od rozwoju gospodarki - żartował już na naszych łamach wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak tłumaczył z kolei Wadim Tyszkiewicz, przebudowa ul. Ciepielowskiej to naturalne posunięcie miasta, związane z dużym rozwojem południowej strefy ekonomicznej. Przebudowa ulicy Ciepielowskiej (od Głogowskiej do torów kolejowych, a także dalsza budowa, od torów do drogi w strefie na południu) ma po prostu ułatwiać rozwój miasta i pozwolić ściągać kolejnych inwestorów. Przetarg na tę inwestycję został już rozstrzygnięty. - Powinna rozpocząć się w ciągu najbliższych trzech tygodni - informuje Ewa Staruch z Wydziału Inwestycji w nowosolskim magistracie.

Jeśli chodzi o remonty innych tras, to dużych niespodzianek nie będzie, większość została zaplanowana już wcześniej. - Staramy się realizować założenia, zapisane w wieloletnich planach remontów. Dotyczy to zarówno tras w centrum jak i tych mniejszych, osiedlowych uliczek - komentował nam politykę miasta J. Milewski. I tak, doczekamy się w tym roku m.in. przebudowy (wraz z odwodnieniem i oświetleniem) ulicy Spokojnej, Podgórnej, Zygmunta Starego, Stasia i Nel oraz ul. Zawadzkiego Zośki. W planach jest także przebudowa ulicy Kołłątaja i Kupieckiej wraz z łącznikiem. Nie zabraknie oczywiście także „odświeżenia” nawierzchni innych tras: będą to Szarych Szeregów, Szkolna i ul. Jaracza.

To pierwszy krok do większej inwestycji, której realizację zaplanowano na dwa lata

Jeśli chodzi o przyszłe lata to warto odnotować rozstrzygnięcie w ubiegłym tygodniu przetargu na wyłonienie wykonawcy dokumentacji w sprawie przebudowy ulicy Fredry oraz dróg wewnętrznych na osiedlu XXX-lecia. To pierwszy krok do większej inwestycji, której realizację zaplanowano na dwa lata.

- Chodzi nie tylko o zaplanowanie modernizacji samej ulicy Fredry, wzdłuż osiedla, ale także wewnętrznych tras: od Fredry do Matejki, od Chaty Polskiej do 1 Maja oraz ulicy wzdłuż bloków Matejki - informuje E. Staruch.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.