Zobacz wystawę bytomskiej gimnazjalistki

Czytaj dalej
Fot. arch. szkoły
Jakub Nowak

Zobacz wystawę bytomskiej gimnazjalistki

Jakub Nowak

Do końca czerwca w domu kultury w Bytomiu Odrzańskim można oglądać prace Laury Hoidn-Nowak. Gimnazjalistka nawiązuje stylem do japońskiej sztuki mangi.

Prace z cyklu „Plamą i kreską” zaprezentowane zostały po raz pierwszy w ubiegłym tygodniu, podczas spotkania edukacyjnego, promującego uczniów, którzy rozwijają swoje zainteresowania także poza szkołą. Autorka prac, Laura Hoidn-Nowak opowiedziała podczas spotkania także o swojej młodzieńczej twórczości, pasji i planach na przyszłość.

- Przechadzając się wzdłuż gablot można było podziwiać czterdzieści kolorowych obrazów, które swoim stylem nawiązują do japońskiej sztuki mangi. Postaci z obrazków jakby realistyczne, o prostych rysach przypominają komiksowych bohaterów o „wschodnich” rysach i ogromnych oczach. Na pierwszy rzut oka to jest ich cecha wspólna - opisuje Renata Ławrowska, nauczycielka Zespołu Szkół w Bytomiu Odrz. Jak dodaje, dla autorki twórczość to nie tylko przyjemność i zabawa, ale również odreagowanie stresów. - Malarstwo jest jej światem, miejscem schronienia w sytuacjach, gdy jest jej źle i chce uciec od otaczającej rzeczywistości. Twórczość jest dla niej bezpiecznym schronieniem - dodaje.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.