Tomasz Rusek

Zobaczcie, co za rok zmieni się na osiedlach w Gorzowie

Wojciech Pięta z Gorzowa Fot. Tomasz Rusek Wojciecha Piętę, czyli gościa od skateparku, we wtorek po południu oklaskiwał w parku m.in. prezydent Jacek Wójcicki.
Tomasz Rusek

Brawo, mieszkańcy! Właśnie wybraliście sobie inwestycje i remonty, które miasto wykona w 2017 r. w Waszych dzielnicach. Głosowało 15 tys. osób!

W sumie do realizacji - powtórzmy: dzięki Waszym głosom! - skierowanych zostało 10 pomysłów mieszkańców. Przedstawiono je uroczyście podczas „gali” w Parku Wiosny Ludów w poniedziałek po południu.

Piękne zwycięstwo

W kategorii ogólnomiejskiej bezkonkurencyjny okazał się pomysł rozbudowy skateparku. Dostał aż 2.573 głosy, o ponad 500 wyprzedzając kolejnego konkurenta. Pomysłodawca remontu skateparku - Wojciech Pięta - był autentycznie szczęśliwy. Długo dziękował za wsparcie i rewelacyjny wynik.

Dostał wielkie brawa i gratulacje od prezydenta Jacka Wójcickiego, który był pod wrażeniem akcji zdobywania poparcia. To prawda - ekipa młodych gorzowian walczyła o każdy głos, angażując do wsparcia znajomych, przyjaciół, a nawet osoby publiczne. I to wszystko dało znakomite efekty.

Zgodnie z regulaminem do realizacji skierowano też najwyżej oceniony ogólnomiejski projekt tzw. miękki. Będą to warsztaty kulturalne, które wymyśliła Irena Gwiazdowska.

Zacięta walka

Jeśli chodzi o osiedla, to najbardziej zacięta bitwa została stoczona na Zakanalu. Wygrał pomysł Angeliki Zacierki i Alberta Madeja, czyli budowa wielopokoleniowego placu zabaw przy ul. Strażackiej. Dostał 1.171 głosów. Tymczasem kolejna propozycja z tej dzielnicy miała ich... 1.145! - Do samego końca miałam obawy, czy uda się wygrać! Jestem taka szczęśliwa! - usłyszeliśmy od A. Zacierki.

Na Zawarciu zmieni się ul. Śląska. Odnowione zostaną trawniki, nasadzone będą drzewa i krzewy, pojawią się ławki i kosze uliczne, a na jezdni zostaną wyznaczone miejsca parkingowe. To zasługa Jana Biernackiego, który zaproponował „uporządkowanie przestrzeni ul. Śląskiej”. Pomysł dostał 77 głosów. Tak, naprawdę tyle wystarczyło do wygranej!

W centrum będzie remont przejścia dla pieszych oraz schodów przy ul. Reymonta (boczna uliczka od ul. Kosynierów Gdyńskich), o co prosiła Jadwiga Klimanowska. Jej inicjatywę poparło 433 gorzowian.

Na Piaskach wygraną zapewniło wsparcie 1.003 osób. Tyle zagłosowało na pomysł utwardzenia ul. Kmicica. To uliczka odchodząca od ul. Owocowej. Dzięki zwycięstwu pojawi się tam betonowa kostka. To zasługa Kariny Kowalskiej.

Z kolei na Staszica Helena Chłodnicka i Jan Majewski wywalczyli przebudowę i budowę schodów oraz remont chodnika przy ul. Matejki i Fredry. Dostali wsparcie 692 osób.

Projekt polega m.in. na przebudowie schodów i chodnika do ul. Żeromskiego, budowie schodów do przejścia dla pieszych przy ul. Fredry.

Siwena się doczeka

Na Wieprzycach rewitalizacji doczeka się skwer przy skrzyżowaniu ul. Kostrzyńskiej i Dobrej, o co prosiła Lucyna Kandel-Feliczak (popadło ją 565 osób). A na Manhattanie mieszkańcy, pod wodzą Grzegorza Adamskiego, wywalczyli sobie remont nawierzchni ul. Grota - Roweckiego. „Za” głosowało 321 mieszkańców. Remontu doczeka się też ul. Siewna (nieopodal ośrodka ruchu drogowego). Pomysł zgłosił Zbigniew Tumiłowicz, a poparcie okazało 609 mieszkańców.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.