Żołnierze biegnąc uczczą swojego dowódcę

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze biegnąc uczczą swojego dowódcę

Małgorzata Trzcionkowska

W niedzielę 10 kwietnia, w rocznicę katastrofy smoleńskiej, rozpoczęła się szósta edycja sztafety im. św. pamięci generała broni Tadeusza Buka.

Generał broni Tadeusz Buk, dowódca Wojsk Lądowych zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. Jako były dowódca 34 Brygady Kawalerii Pancernej na trwałe wpisał się w pamięć swoich żołnierzy.

- Jak co roku głównym organizatorem sztafety im. gen. Buka jest 34 BKPanc. - informuje ppor. Rafał Nowak, oficer prasowy brygady. - Pobiegnie w sumie 10 żołnierzy i dwóch w obsłudze sztafety.

Bieg rozpoczął się w niedzielę o godz. 8.41 w Spale, gdzie jest pochowany gen. Buk. Wiedzie m.in. przez Zelów, Szadek, Ostrów Wlkp., Wschowę, Sławę, Nową Sól. Uczestnicy sztafety po drodze będą się spotykać z młodzieżą w szkołach. Do Żagania żołnierze przybiegną w piątek 22 kwietnia. O godz. 10.00, pod ratuszem w Rynku rozpocznie się ostatni etap. O 10.30 dobiegną na plac pamięci przy koszarach 34 BKPanc., przy ul. Żarskiej. Zakończenie sztafety będzie jednocześnie początkiem uroczystości związanych ze świętem brygady. A w piątek na skwerze Czołgisty wojsko uczciło pamięć ofiar katastrofy.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.