Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze nie próżnują i strzelają do celu

Żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej podczas ćwiczeń na strzelnicy PCO-2. Strzelają do makiet postaci. Fot. 34BKPanc. Żołnierze z 34 Brygady Kawalerii Pancernej podczas ćwiczeń na strzelnicy PCO-2. Strzelają do makiet postaci.
Małgorzata Trzcionkowska

Żołnierze dowództwa i sztabu 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu trenują nie tylko na leopardach, ale też strzelanie z pistoletu 9 mm na strzelnicy PCO-2.

Przypomnijmy, że 34. Brygada Kawalerii Pancernej została wzmocniona 119 leopardami 2A 5, zakupionymi przez polski rząd w Niemczech. Otrzymała również inny sprzęt wojskowy, oprócz czołgów. To ciężarówki i różnego rodzaju osprzęt. Trwa sezon urlopowy, ale część żołnierzy brygady ćwiczy celność i umiejętności strzelnicze. - Wszyscy musimy mieć stałą, wysoką formę strzelecką - powiedział kierownik zajęć, kapitan Tomasz Siemion. - Scenariusz zajęć jest porządkowany ścisłemu przestrzeganiu warunków bezpieczeństwa.

Żołnierze strzelali do figur bojowych, oddalonych o dwadzieścia pięć metrów. Oprócz treningów strzeleckich żołnierze przeglądają i naprawiają swój sprzęt. Szczególnie dużo uwagi pancerniacy poświęcają wozom bojowym i uzbrojeniu, które było intensywnie eksploatowane podczas ostatnich ćwiczeń Anakonda 16”, praktycznie na wszystkich poligonach w kraju.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.