- Żona po operacji ledwo szła po tych schodach. Dlaczego nie działa winda do przychodni przyszpitalnych w Nowej Soli - pyta Czytelnik

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

- Żona po operacji ledwo szła po tych schodach. Dlaczego nie działa winda do przychodni przyszpitalnych w Nowej Soli - pyta Czytelnik

Eliza Gniewek-Juszczak

- Ledwo dałem radę, żeby pomóc żonie iść. Szliśmy po jednym schodku. Parę innych schorowanych osób też się wspinało - relacjonuje nowosolanin wizytę żony w przyszpitalnej poradni chirurgicznej w Nowej Soli. Kiedy winda przed budynkiem będzie działać?

Szpital w Nowej Soli. Winda do przychodni przyszpitalnych

Budynek, w którym mieszczą się przyszpitalne przychodnie jest przy ul. Chałubińskiego 7 w Nowej Soli. Od strony szpitala prowadzi do niego główne wejście po schodach. Obok dobudowany został szyb dźwigowy.

- Żona przeszła ciężką operację. Jeszcze do siebie doszła - opowiada czytelnik z Nowej Soli i relacjonuje wizytę w przyszpitalnej przychodni. - Poradnia chirurgiczna jest na drugim piętrze. Ledwo dałem radę, żeby pomóc żonie iść. Szliśmy po jednym schodku. Parę innych schorowanych osób też się wspinało.

CZYTAJ TEŻ:
Czytelniczka z Nowej Soli mówi o samotności pacjentów szpitala: - Wszystko się otwiera, a oni sami! Kiedy odwiedziny są możliwe?

Przychodnie przyszpitalne w Nowej Soli. Są dwie windy

Czytelnik pyta, dlaczego ta winda jest nieczynna? Pojechaliśmy na miejsce. Rzeczywiście, przy głównym wejściu jest informacja, że winda jest nieczynna, ale jest też druga tabliczka, która informuje o drugiej windzie od strony parkingu.

- Winda przy przychodni szpitala jest i była sprawna. Dostęp do niej oznaczony jest informacjami umieszczonymi na budynku przychodni - wyjaśnia Bożena Osińska, dyrektor WS SP ZOZ w Nowej Soli.

Dopytujemy zatem, czy winda od strony szpitala będzie naprawiana.

- Winda od strony szpitala jest wyłączona z użytku i będzie uruchamiana tylko w wypadku awarii windy zlokalizowanej od strony parkingu - otrzymujemy odpowiedź.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.