Zorka to wyjątkowy psiak. Przeszedł już wiele, pilnie potrzebuje leczenia

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Dorota Witt

Zorka to wyjątkowy psiak. Przeszedł już wiele, pilnie potrzebuje leczenia

Dorota Witt

Zorka to psi senior. Dwa lata spędziła w schronisku. Sporo już przeszła, bo jeszcze zanim tam trafiła, została postrzelona. Teraz ciężko zachowała, ale nowi opiekunowie robią wszystko, by odzyskała zdrowie. Potrzeba jednak pieniędzy.

Zorka jest już w sędziwym wieku, ma około 10 lat. W bydgoskim schronisku spędziła dwa lata. Miała szczęście, bo nowy dom dwa lata temu dała jej pani Natalia z Bydgoszczy.

Wszystko wskazuje na to, że Zorka miała bardzo ciężką przeszłość. W schronisku powiedziano nam, że uciekała z domu. Po prześwietleniu, które wykonaliśmy kilka miesięcy temu, okazało się, że w przeszłości była postrzelona.

- Była bardzo smutnym pieskiem i po adopcji potrzebowała kilku miesięcy, żeby na nowo zaufać człowiekowi - wspomina bydgoszczanka. - Wszystko wskazuje na to, że Zorka miała bardzo ciężką przeszłość. W schronisku powiedziano nam, że uciekała z domu. Po prześwietleniu, które wykonaliśmy kilka miesięcy temu, okazało się, że w przeszłości była postrzelona - mówi pani Natalia.

Pilnie potrzeba kuracji

Ślad po postrzale nie zagraża życiu suczki. Dwa miesiące temu okazało się jednak, że Zorka jest ciężko chora. Opiekunka bez wahania podjęła walkę o jej zdrowie. Barierą okazują się jednak wysokie koszty leczenia.
- Walczymy z anemią. Weterynarze zdecydowali o konieczności przetoczenia krwi. Po pierwszym zabiegu jej wyniki się poprawiły. Mieliśmy czekać dwa tygodnie, by jej krew mogła się sama zregenerować, ale znacząca poprawa nie nastąpiła. Kilka dni temu na wizycie okazało się, że stan Zorki jest na tyle ciężki, że potrzeba kolejnego przetoczenia krwi. Zorka cały czas jest na sterydach, ale teraz trzeba jej podać dodatkowe leki.

Jak pomóc Zorce?

Lekarze oceniają, że to najprawdopodobniej problem ze szpikiem kostnym, jest też taka ewentualność, że Zorka ma białaczkę.
Jedynym sposobem na to, by odzyskała dobra kondycję są cotygodniowe zastrzyki. Koszt jednej dawki leku to 160 zł za. Opiekunowie suczki prowadzą zbiórkę na portalu zrzutka.pl pod hasłem: Zorka walczy o życie. Potrzeba 1000 zł, ta kwota pokryje choć część kosztów pełnego leczenia. Akcje możesz wesprzeć tutaj.
- Pomóżmy Zorce i nie pozwólmy, żeby anemia ją zabiła - apeluje pani Natalia. - Zorka jest bardzo kochanym i łagodnym pieskiem, bardzo lubi dzieci i zabawy z innymi psiakami, ale niestety odkąd ma anemię, jest na tyle osłabiona, że nie czerpie radości ze spacerów.

Dorota Witt

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.