(jan)

Zostań dawcą, pomóż chorym na białaczkę!

(jan)

Lekarstwo na raka krwi masz w sobie! Podziel się nim! Za tydzień w poniedziałek w LO w Nowej Soli będzie można się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Aż dziewięćdziesiąt chętnych. Tyle osób udało się zarejestrować w ubiegłym roku podczas akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Ile to będzie w tym roku, okaże się za tydzień w poniedziałek. Tego dnia z okazji Dnia Wiosny w Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego od 9.00 do 15.00 zostanie przeprowadzona podobna akcja.

Rejestracja jest bezpłatna, a pobranie materiału genetycznego jest całkowicie bezbolesna. Zajmuje to tylko chwilę, polega na pobraniu jego z wewnętrznej części policzka oraz wypełnieniu formularza, do którego potrzebny nam będzie jedynie numer PESEL. Potencjalnym dawcą może zostać każda zdrowa osoba między 18. a 55. rokiem życia, która waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi, oraz stale zamieszkuje w Polsce. W 80 proc. przypadków komórki macierzyste uzyskuje się z krwi, a tylko w 20 proc. z talerza kości biodrowej (to nie ma nic wspólnego z kręgosłupem).

Przy okazji przypomnijmy, że w Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Lekarstwo na raka krwi masz w sobie! Podziel się nim. Więcej informacji na temat akcji udzieli Paulina Hawryliszyn, tel. 575 897 800.

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.