Zróbcie wreszcie nam ulicę Żarską!

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

Zróbcie wreszcie nam ulicę Żarską!

Małgorzata Trzcionkowska

W przyszłorocznym budżecie Żagania ważną pozycją ma być modernizacja ulicy wylotowej, w kierunku Żar, za 2,5 mln zł.

- Mieszkam na osiedlu od 34 lat, zaraz gdy powstały pierwsze bloki - wspomina Kazimiera Tymińska. - Żarska to ważna trasa i domaga się remontu od lat. Chodniki są stare i krzywe, można sobie na nich połamać nogi. Mam nadzieję, że wreszcie się doczekamy jej remontu.

W sumie cała inwestycja ma kosztować 4,5 mln zł.

Jerzy Malinowski przeprowadził się na osiedle niedawno. - Nie można powiedzieć, że miasto tutaj nic nie robi. W parku przy Żarskiej powstał nowy plac zabaw, na który chodzę z wnukiem - wylicza. - Ale stan samej ulicy jest kiepski. Po starej i krzywej kostce brukowej jeździ się fatalnie. Warto w końcu zrobić porządną nawierzchnię.

Jerzy Malinowski z Żagania zaznacza, że trzeba koniecznie zrobić ulicę przelotową do Żar.
Małgorzata Trzcionkowska Jerzy Malinowski z Żagania zaznacza, że trzeba koniecznie zrobić ulicę przelotową do Żar.

Pomysł na przyszłoroczne rozpoczęcie remontu Żarskiej przedstawił radnym burmistrz Daniel Marchewka. W budżecie na przyszły rok na ten cel ma być zapisane 2,5 mln zł, ale w sumie cała inwestycja ma kosztować 4,5 mln zł.
Za te pieniądze ma być zrobiona nawierzchnia jezdni, chodniki, parkingi i oświetlenie. Jednak radni mają obawy, czy miasto podoła takim wydatkom.

- Jestem za modernizacją Żarskiej - zaznacza radny Radosław Kwiecień. - Jednak komisję gospodarki niepokoi fakt, że nie mamy dofinansowania. Ani ze schetynówek, ani z powiatu. Jeśli zaczniemy robić tak dużą inwestycję, to zabraknie pieniędzy na mniejsze ulice, które też wymagają remontów. Z tego powodu wnioskujemy, żeby Żarską przesunąć na 2017 rok i w tym czasie poszukać źródeł dotacji. Na razie radni zgłosili własne inwestycje, które można wykonać w przyszłym roku. Na przykład budowę ul. Pluty i innych.

Komisja gospodarki i komisja finansów zebrały się w poniedziałek podczas wspólnego posiedzenia. Jednak nie było merytorycznej dyskusji, ponieważ nie przyszli urzędnicy, którzy mogliby wyjaśnić sprawę. Sesja została przewidziana na środę, 30 grudnia. Podczas obrad ma zostać przegłosowany cały budżet, również plany remontowe ul. Żarskiej. - Nie będziemy mieli czasu, żeby zastanowić się nad budżetem - dodaje R. Kwiecień.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.