Żużlowcy mają już pomniki, a mogą mieć nawet... serial!

Czytaj dalej
Jarosław Miłkowski

Żużlowcy mają już pomniki, a mogą mieć nawet... serial!

Jarosław Miłkowski

W piątek 19 kwietnia o 14.00 przy ul. Grobla w Gorzowie zostanie odsłonięty pomnik Edmunda Migosia. To kolejny żużlowy akcent w mieście. I na pewno nie ostatni!

- To zawodnik Stali. Wiele miast na różny sposób się promuje. A Gorzów promuje się przez żużel – mówił nam w czwartek Andrzej Siekiera z ul. Sportowej. Ze swoim synem Szymonem przyglądał się pomnikowi Edmunda Migosia, pierwszego gorzowskiego zawodnika, który w 1970 r. zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. Pomnik stoi już przy ul. Grobla, w połowie drogi między Dominantą a pobliskim przystankiem autobusowym przy galerii Nova Park.

  • To jeszcze nie wszystkie tegoroczne plany. Kontynuowana ma być Aleja Gwiazd Stali Gorzów, która jest na koronie stadionu im. Edwarda Jancarza.

CZYTAJ WIĘCEJ:

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.