ZWIERZYN: Po pijanemu potrącił cztery osoby. Grozi mu pięć lat więzienia

Czytaj dalej
Fot. materiały policji
Tomasz Rusek

ZWIERZYN: Po pijanemu potrącił cztery osoby. Grozi mu pięć lat więzienia

Tomasz Rusek

Pięć lat więzienia grozi 27-latkowi, który w niedzielę po pijanemu wjechał na chodnik, potrącił cztery osoby i... uszkodził elewację urzędu gminy.

To najnowsze wiadomości z wtorku. Przekazał je nam Tomasz Bartos ze strzeleckiej Komendy Powiatowej Policji. 27-letni Kamil P. został przesłuchany, postawione zostały mu też zarzuty. Odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i próbę ucieczki z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie autem po pijanemu. Znowu. Bo już raz był za to skazany. Teraz za niedzielny wypadek grozi mu do pięciu lat więzienia.
- Kamil P. złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzutów - dodał jeszcze T. Bartos.

Koniec rajdu na urzędzie

Przypomnijmy: do niebezpiecznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie w Zwierzynie.
Pijany 27-latek pędził renaultem główną ulicą Zwierzyna: Wojska Polskiego. Na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem. By nie wypaść z jezdni i nie uderzyć w pobliskie zabudowania (najpewniej staranowałby garaże), ostro odbił w lewo. Samochodem zarzuciło, auto wpadło na chodnik. Szły nim cztery osoby. Rozpędzony renault uderzył w płot tuż za nimi. Auto odbiło się od ogrodzenia, następnie samochód uderzając w ludzi obrócił się i tyłem wjechał w narożnik pobliskiego urzędu gminy. Wszystko nagrała kamera monitoringu zainstalowana dosłownie tuż na miejsce wypadku.

Próbował uciekać

Okazuje się, że Kamil P. po zdarzeniu próbował uciekać piechotą. Jednak świadek całej akcji zatrzymał go. Chwilę potem pijany pirat drogowy był już w rękach policji.

Z kolei potrąceni piesi (trzech nastolatków i 43-letnia kobieta) trafili do szpitali w Gorzowie i Drezdenku. Ich życiu nic nie zagraża.
Czytelnicy są zszokowani niedzielnym wypadkiem. Pod tekstem pojawiło się wiele komentarzy, odebraliśmy też wiele telefonów. Zdaniem pana Krzysztofa, który zadzwonił do GL z Gorzowa, kierowca powinien zostać ukarany bezwzględnym wyrokiem więzienia. - Dla mnie każdy człowiek, który po pijanemu wsiada za kółko, jest potencjalnym zabójcą. Przecież tylko przypadek sprawił, że nie zabił tych pieszych! Proszę im ode mnie i od moich bliskich życzyć dużo zdrowia - dodał Czytelnik.
Ślady zniszczeń po wypadku są w Zwierzynie widoczne do dziś...

Tomasz Rusek

Gorzów to moje ukochane miasto. Tutaj się urodziłem, tutaj mieszkam. Aktualnie na Górczynie. Lubię pożartować, więc śmiało mogę napisać, że interesuję się leżeniem, oglądaniem seriali oraz braniem urlopów. Wy też?
Z Gazetą Lubuską współpracuję od 2002 r., a pracuję w niej trzy lata krócej. Kiedy ten czas zleciał?
Zawodowo bardzo ciekawi mnie wszystko, co dzieje się w powiecie międzyrzeckim (Międzyrzecz, Skwierzyna, Trzciel, Bledzew, Pszczew, Przytoczna). Piszę nie tylko artykuły z tych i o tych okolicach, ale robię też tam wiele zdjęć, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dodatkowo od 2019 r. z radością administruję facebookowym profilem Głos Międzyrzecza i Skwierzyny, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i kapitalnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Jesteśmy czynni całą dobę!
Jeśli mieszkacie w okolicy, koniecznie tam zajrzyjcie, polubcie profil i bądźcie z nami. Z "nami", bo jest nas tam już ponad 14 tysięcy!
Oczywiście zajmuję się życiem Gorzowa: gospodarką komunalną, inwestycjami, transportem, administracją publiczną, lokalnym samorządem.
Piszcie do mnie śmiało: trusek@gazetalubuska.pl. Czekam na Wasze wiadomości!

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.