ZWIERZYN: Po pijanemu potrącił cztery osoby. Grozi mu pięć lat więzienia

Czytaj dalej
Fot. materiały policji
Tomasz Rusek

ZWIERZYN: Po pijanemu potrącił cztery osoby. Grozi mu pięć lat więzienia

Tomasz Rusek

Pięć lat więzienia grozi 27-latkowi, który w niedzielę po pijanemu wjechał na chodnik, potrącił cztery osoby i... uszkodził elewację urzędu gminy.

To najnowsze wiadomości z wtorku. Przekazał je nam Tomasz Bartos ze strzeleckiej Komendy Powiatowej Policji. 27-letni Kamil P. został przesłuchany, postawione zostały mu też zarzuty. Odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości i próbę ucieczki z miejsca zdarzenia oraz za kierowanie autem po pijanemu. Znowu. Bo już raz był za to skazany. Teraz za niedzielny wypadek grozi mu do pięciu lat więzienia.
- Kamil P. złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzutów - dodał jeszcze T. Bartos.

Koniec rajdu na urzędzie

Przypomnijmy: do niebezpiecznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie w Zwierzynie.
Pijany 27-latek pędził renaultem główną ulicą Zwierzyna: Wojska Polskiego. Na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem. By nie wypaść z jezdni i nie uderzyć w pobliskie zabudowania (najpewniej staranowałby garaże), ostro odbił w lewo. Samochodem zarzuciło, auto wpadło na chodnik. Szły nim cztery osoby. Rozpędzony renault uderzył w płot tuż za nimi. Auto odbiło się od ogrodzenia, następnie samochód uderzając w ludzi obrócił się i tyłem wjechał w narożnik pobliskiego urzędu gminy. Wszystko nagrała kamera monitoringu zainstalowana dosłownie tuż na miejsce wypadku.

Próbował uciekać

Okazuje się, że Kamil P. po zdarzeniu próbował uciekać piechotą. Jednak świadek całej akcji zatrzymał go. Chwilę potem pijany pirat drogowy był już w rękach policji.

Z kolei potrąceni piesi (trzech nastolatków i 43-letnia kobieta) trafili do szpitali w Gorzowie i Drezdenku. Ich życiu nic nie zagraża.
Czytelnicy są zszokowani niedzielnym wypadkiem. Pod tekstem pojawiło się wiele komentarzy, odebraliśmy też wiele telefonów. Zdaniem pana Krzysztofa, który zadzwonił do GL z Gorzowa, kierowca powinien zostać ukarany bezwzględnym wyrokiem więzienia. - Dla mnie każdy człowiek, który po pijanemu wsiada za kółko, jest potencjalnym zabójcą. Przecież tylko przypadek sprawił, że nie zabił tych pieszych! Proszę im ode mnie i od moich bliskich życzyć dużo zdrowia - dodał Czytelnik.
Ślady zniszczeń po wypadku są w Zwierzynie widoczne do dziś...

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.