Zwycięstwo krośnieńskich piłkarzy na koniec

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik

Zwycięstwo krośnieńskich piłkarzy na koniec

Łukasz Koleśnik

Krośnieńscy piłkarze nie zawiedli i wygrali ostatnie spotkanie, ale wciąż nie wiedzą czy udało im się wywalczyć utrzymanie.

Obecnie Tęcza Krosno Odrzańskie zajmuje 11 miejsce w IV lidze. Wygrywając w ostatnim meczuna wyjeździe ze Stalą Sulęcin 2:0 umocnili się na tej pozycji. Liczyli też na potknięcie rywala, który znajduje się oczko wyżej. Zdeterminowana Odra Bytom Odrzański ograła jednak Promień Żary 2:1 i wciąż ma punkt przewagi nad multicolores.

Co teraz? Do zakończenia sezonu pozostała jedna kolejka, jednak Tęcza już może planować wakacje i przygotowania do następnego sezonu. W ostatnim spotkaniu dostaną automatycznie trzy punkty, ponieważ drużyna z którą mieli się zmierzyć, Łucznik Strzelce Krajeńskie wycofała się z rozgrywek. Krośnianie będą trzymać kciuki za Dąb Przybyszów, który zmierzy się z Odrą Bytom Odrzański. Jeśli bytomianie przegrają bądź zremisują, to Tęcza wskoczy na 10 miejsce. Być może ostatnie bezpieczne, ponieważ w dalszym ciągu nie wiadomo ile zespołów zostanie zdegradowanych po reorganizacji rozgrywek.

Wciąż nie wiadomo czy Tęcza utrzyma się w IV lidze czy wróci do ligi okręgowej.

- Dziwny sezon w naszym wykonaniu. Często byliśmy chwaleni za grę, a mimo tego pozycja w tabeli nie jest rewelacyjna. Z tą grą na pewno powinnismy być dużo wyżej. W tej rundzie mieliśmy wiele problemów związanych z kontuzjami podstawowych zawodników zaczynając od bramkarza, a kończąc na zawodnikach, którzy mieli nas wzmocnić. Mimo tego radziliśmy sobie, korzystając często z juniorów. Jesteśmy młodym zespołem i jeszcze dużo pracy przed nami - mówi trener Tęczy, Maciej Kulikowski.

Miłą niespodziankę w lidze okręgowej sprawił Tramp Osiecznica

Drużyna, która była w ostatnich kolejkach bita niemiłosiernie w końcu zdołała zdobyć trzy punkty. Można powiedzieć, że było to zwycięstwo na pożegnanie, ponieważ Tramp spada do A-klasy. Przed nimi jeszcze jedno spotkanie, z Błękitnymi Olbrachtów, już w najbliższą sobotę. Czy Tramp sprawi jeszcze jedną niespodziankę?

Tęcza walczyła do samego końca, ale teraz musi czekać na wyrok. Spadek czy utrzymanie?
Łukasz Koleśnik Tęcza walczyła do samego końca, ale teraz musi czekać na wyrok. Spadek czy utrzymanie?

Carina Gubin w tym sezonie nie gra już praktycznie o nic. Zakończą rozgrywki w górze tabeli, ale znów sporo im zabrakło do awansu. W ostatnich kolejkach widocznie brakuje motywacji. Gubinianie dość niespodziewanie przegrali z niżej notowanym Piastem Czerwieńsk. Przed nimi ostatnie spotkanie. Carina rywalizować będzie z liderem ligi okręgowej oraz drużyną, która wywalczyła sobie awans, czyli TS Przylepem. A_przyszły sezon? Niezmiennie celem w nadchodzących rozgrywkach będzie awans do IV ligi. Złośliwi mogą powiedzieć: „Jak co roku”. Może jednak tym razem się uda?

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.