Zza biurka trafiła wprost na plan filmowy

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Jarosław Miłkowski

Zza biurka trafiła wprost na plan filmowy

Jarosław Miłkowski

Za tydzień do kin wchodzi „Zerwany Kłos” o błogosławionej Karolinie Kózkównie. Jedną z ról zagrała Anna Dębicka. Na co dzień jest... urzędniczką w magistracie.

- To była najwspanialsza przygoda mojego życia – mówi Anna Dębicka. Od prawie 19 lat pracuje w gorzowskim urzędzie miasta, gdzie w wydziale gospodarki nieruchomościami m.in. dba o finanse i podatki. Teraz będzie można ją zobaczyć na wielkim ekranie. Zagrała w filmie „Zerwany Kłos”. To historia błogosławionej Karoliny Kózkówny, 16-latki zamordowanej w 1914 r., gdy broniła się przed zgwałceniem przez rosyjskiego żołnierza. Gorzowianka zagrała w nim jedną z drugoplanowych ról - Cyganki, która przepowiada śmierć wojskowemu i nadaje swym tańcem rytm całej opowieści. Film w przyszły piątek wchodzi do kin. Wyprodukowała go fundacja Lux Veritatis, a oprócz znanego choćby z „Plebanii” Dariusza Kowalskiego (słynny Janusz Tracz) wystąpili m.in. studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Więcej na ten temat przeczytasz w wydaniu "Gazety Lubuskiej PLUS": Zza biurka na plan filmowy

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.