Chmielna w Zielonej Górze pełna barw [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas
Natalia Dyjas-Szatkowska

Chmielna w Zielonej Górze pełna barw [WIDEO]

Natalia Dyjas-Szatkowska

Najpierw, dzięki uporowi mieszkańców, na osiedlu powstał teren do rekreacji. Teraz stare silosy z wodą zostaną ozdobione muralami.

Emilia Kondrad i Paulina Bogucka, mieszkanki ul. Chmielnej, są przykładem, że powiedzenie „Chcieć, to móc” rzeczywiście się sprawdza.

– Emilia codziennie patrzyła na ten teren jako mieszkanka okolicznych bloków – mówi Paulina Bogucka. – Na początku w budżecie obywatelskim nie udało nam się nic zrobić. W pewnym momencie nasze drogi się zbiegły. Skontaktowano nas z odpowiednimi ludźmi: Agnieszką Opalińską, Radkiem Brodzikiem i zaczęliśmy działać. Udało nam się zrobić konsultacje społeczne.

Marzenia zmieniły się w rzeczywistość. Po długich rozmowach z mieszkańcami stworzono wizję placu zabaw oraz przestrzeni do rekreacji. A pod koniec zeszłego roku przestrzeń oficjalnie otwarto.

Czytaj w czwartek, 20 kwietnia, w "Gazecie Lubuskiej" i w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Natalia Dyjas-Szatkowska

Dzień dobry! Nazywam się Natalia Dyjas-Szatkowska i jestem rodowitą zielonogórzanką. Pracuję w "Gazecie Lubuskiej" od 2016 roku. I choć z wykształcenia jestem filologiem polskim i teatrologiem, to swoją pracę zawodową związałam właśnie z mediami. 


W obszarze moich działań znajdują się:   • problemy i sprawy Zielonej Góry,

  • kwestie, które poruszają mieszkańców powiatu zielonogórskiego.


Ważne są dla mnie codzienne problemy mieszkańcówsprawy społeczne i kulturalne naszego regionu. Nie jest mi obojętny los zwierzaków i często piszę o nich na naszych łamach. Lubię spotkania z ludźmi i to właśnie nasi Czytelnicy są dla mnie wielką inspiracją. To oni podpowiadają, czym warto się zająć, co ich boli, denerwuje, ale i cieszy. 


Zawsze lubiłam rozmawiać z ludźmi. Jako osoba, która pracowała z nimi podczas organizacji różnych wydarzeń kulturalnych i festiwali, zrozumiałam, że to właśnie człowiek i jego historia są dla mnie najważniejsze. To więc chyba nie przypadek, że zaczęłam pracę w dziennikarstwie... 


W wolnych chwilach (jeśli jakaś się znajdzie... :)) nałogowo pochłaniam książki (kryminałom mówię nie, ale mocno kibicuję nowej, polskiej prozie) i z aparatem poznaję nasze piękne województwo lubuskie. Chętnie dzielę się urodą regionu na łamach "Gazety Lubuskiej" i portalu "Nasze Miasto". Nie boję się też pokazywać, co jeszcze mogłoby się tutaj zmienić. I to właśnie przynosi mi największą satysfakcję w pracy. Gdy uda się choć trochę ulepszyć otaczającą nas rzeczywistość. 


Czy w Twojej okolicy dzieje się coś ważnego? Masz sprawę, która Twoim zdaniem powinna zostać opisana w naszej gazecie? A może masz jakiś kłopot, który należy rozwiązać? Śmiało! Skontaktuj się ze mną, postaram się zająć danym tematem.


Kontakt do mnie: natalia.dyjas@polskapress.pl


Telefon: 68 324 88 44 lub: 510 026 978.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.