Dom przez pół roku stoi pusty? Za śmieci i tak zapłacisz [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

Dom przez pół roku stoi pusty? Za śmieci i tak zapłacisz [WIDEO]

Eliza Gniewek-Juszczak

- To podatek od luksusu - skarży się pan Zbigniew. - To opłata zgodna z przepisami za zagospodarowanie odpadów- wyjaśnia Krzysztof Karpiński. Nowe stawki są od maja.

Ta sprawa dotyczy właścicieli domków letniskowych na terenie gmin objętych działaniem Międzygminnego Związku Eko-Przyszłość. Od maja zaczęła obowiązywać inna opłata za odbiór i zagospodarowanie śmieci. Do redakcji Gazety Lubuskiej w Nowej Soli w tej sprawie zgłosił się pan Zbigniew, który ma domek letniskowy w Tarnowie Jeziernym. Przyznał, że jest wędkarzem. Jeździ sam na ryby wtedy, kiedy jest pogoda w weekend. - Dlaczego nagle, od maja mam płacić za odbiór śmieci?

Czytaj w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.