Dzieci adoptują krasnoludki

Czytaj dalej
Eliza Gniewek-Juszczak

Dzieci adoptują krasnoludki

Eliza Gniewek-Juszczak

- Aż dziwne, że nikt wcześniej takiej imprezy nie wymyślił - mówiła wczoraj pani Elżbieta, która filmowała maszerujące przez miasto przedszkolaki. Maluchy będą się opiekować krasnoludkami.

W sobotę, 3 czerwca, po godzinie 9.00 w parku Odry przy ulicy Muzealnej zebrały się dzieci z trzech przedszkoli. Powitały ich dwie starsze dziewczyny, też przebrane za krasnale i poprowadziły je do Parku Krasnala. W tym samym kierunku, innymi ulicami w mieście do parku szły również przedszkolaki z innych tego typu placówek w mieście.

Kierowcy samochodów, którzy z powodu tego przemarszu musieli dłużej czekać przy przejściach dla pieszych, ale bez nerwów włączali rytmicznie klaksony i machali dzieciom. Pani Elżbieta, która akurat przechodziła ulicą Wrocławską nakręciła filmik telefonem komórkowym, tak podobały się jej dzieci w przebraniach krasnali.

Jak podobała się nowosolanom impreza w parku krasnala? Sprawdźcie w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Eliza Gniewek-Juszczak

Opisuję to, co dzieje się w powiecie nowosolskim, ale także to, co dotyczy mieszkańców całego województwa lubuskiego. Ciekawią mnie przepychanki polityczne, przemiany gospodarcze w regionie i emocjonują ludzkie sprawy. Piszę o religii, ale też tym, co się buduje. Lubię odkrywać ciekawostki Nowej Soli, Kożuchowa, Otynia, Bytomia Odrzańskiego i Nowego Miasteczka oraz wielu innych miejscowości. Publikuję artykuły w Gazecie Lubuskiej oraz na portalach www.gazetalubuska.pl i www.nowasol.naszemiasto.pl.
Chętnie napiszę o Twojej sprawie, wydarzeniu, które organizujesz lub sukcesie, którym chcesz się pochwalić.
Skończyłam filologię polską w Zielonej Górze i dziennikarstwo w Poznaniu. W Gazecie Lubuskiej pracuję od 2016 r.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.