Anna Rimke

Grasz? A może malujesz? Weź udział w święcie Gorzowa

Spektakle uliczne mieliśmy w zeszłym roku. Czy teraz też będą? Fot. Artur Szymczak Spektakle uliczne mieliśmy w zeszłym roku. Czy teraz też będą?
Anna Rimke

Dni miasta będą dopiero w lipcu, ale już teraz organizatorzy czekają na pomysły i chętnych na to, żeby się włączyć w wielką imprezę.

- Każdy pomysł ma szansę na realizację. Jest tylko jeden warunek: musi być związany z rzeką. Bo to ona jest bohaterką Dni Gorzowa - mówi Sylwia Beech, dyrektorka Miejskiego Centrum Kultury.
Do końca kwietnia każdy może zgłosić, co mu chodzi po głowie i włączyć się w organizację święta miasta. Każdy, pod warunkiem że ma nietuzinkowe pomysły, robi coś ciekawego i ma ochotę poświęcić swój czas. Chodzi o to, żeby podczas Dni Gorzowa było jeszcze więcej atrakcji.

Na kogo czeka MCK? Na gorzowian, całe stowarzyszenia, kluby czy grupy osób. Jeśli więc np. masz zespół, który śpiewa szanty albo jesteś malarzem, który chce portretować ludzi na moście, albo należysz do klubu filatelistów i masz ciekawą serię znaczków związanych z rzeką - nie czekaj! Zgłoś pomysł i pokaż się gorzowianom.

Wystarczy wypełnić ankietę (można ją pobrać ze strony mckgorzow.pl) i wypełnioną odesłać na: [email protected].
- Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy te najciekawsze i które jednocześnie będą możliwe do zrealizowania - zaznacza dyr. Beech. Dodaje, że nawet konkurs... puszczania kaczek na wodzie ma szansę, pod warunkiem że będzie przemyślany i tak zorganizowany, by gorzowianie mogli się bawić, a przy tym integrować.
Kłopot może być jedynie z atrakcjami, które miałyby się odbywać na rzece, np. z pokazem żaglówek czy rejsami po
Warcie. Nie wiadomo przecież, czy Warta nie będzie czasem tak niska jak w ubiegłym roku.

Przypomnijmy (pisaliśmy już o imprezie), tegoroczne Dni Gorzowa potrwają cały weekend od 1 do 3 lipca i będą połączone z „urodzinami” miasta. Podobnie jak w ubiegłym roku wszystkie atrakcje będą skupiać się po dwóch stronach Warty. - To w tej imprezie było najlepsze. Mam nadzieję, że w tym roku też będzie dużo koncertów - mówiła nam wczoraj Monika Szafrańska z ul. Drzymały. - Planujemy dwie sceny i mnóstwo koncertów. Dogrywamy już szczegóły z artystami. Ale kto wystąpi, ogłosimy dopiero w marcu - zastrzega dyr. Beech.

Dni Gorzowa to też mała gastronomią. Ale zainteresowani powinni się zgłaszać do Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi. Lubię ich słuchać i z nimi rozmawiać. Dzięki temu, każdy dzień mojej pracy jest inny. 


Zajmuję się tematami związanymi z oświatą:Lubię poznawać ciekawych ludzi:A kiedy Ci ludzie mają coś wspólnego ze zwierzętami, to muszę ich poznać:Ale nie tylko przyjemnymi sprawami się zajmuję. Jak trzeba, to jestem też w miejscu tragedii:Portal Naszemiasto.pl


Na czele moich obowiązków jest też portal Gorzów Wielkopolski Naszemiasto.pl


Tu nie tylko piszę, ale też opiekuję się stroną.


 


Gdyby nie praca w redakcji, to...


Trudno powiedzieć... Od najmłodszych lat uwielbiałam pisać i chyba stąd ten pomysł na życie. Ale myślę, że mogłabym też zwyczajnie sobie zwiedzać świat. I tylko od czasu, do czasu napisać o ludziach, których spotkałam na swojej drodze.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.