Maluchy będą miały cudnie w słubickim żłobku

Czytaj dalej
Fot. Beata Bielecka/Urząd Miejski w Słubicach
Anna Rimke

Maluchy będą miały cudnie w słubickim żłobku

Anna Rimke

W żłobku kończą się remonty. Wkrótce będzie tu miejsce dla kolejnych 15 maluchów. W przyszłym roku rozbudowywane mają być też dwa przedszkola. A to jeszcze nie koniec!

- Nowe meble, kolorowe ściany, znacznie jaśniejsze sale. No i przede wszystkim kolejne miejsca dla maluchów - Joanna Mroczkowska, dyrektorka żłobka „Bajka” przy ul. Wojska Polskiego, wylicza korzyści z kończącego się tu wkrótce remontu.
Jeszcze dwa lata temu w żłobku było miejsce tylko dla 75 maluszków. Ale stopniowe przebudowywanie i adoptowanie kolejnych pomieszczeń na sale dla dzieci pozwoliło na przyjmowanie kolejnych żłobkowiczów.

Pod koniec ubiegłego roku przebudowane zostało piętro żłobka. - To stary budynek. Kiedyś należał do służby zdrowia. Więc było tu mnóstwo malutkich pomieszczeń, których nie wykorzystywaliśmy - tłumaczy Joanna Mroczkowska. Przebudowa polegała więc na wyburzeniu ścianek działowych tak, że niepotrzebne klitki zniknęły, a sale zyskały kolejne metry.
Od sierpnia tego roku to samo dzieje się na parterze żłobka. Przebudowane są już sale, na zewnątrz zrobiona tzw. wózkarnia, dzięki czemu w holu budynku zrobiło się więcej miejsca na szatnie. Wymienione też zostały wszystkie instalacje. - Teraz w ślicznych kolorowych salach nasi podopieczni będą czuć się się jak w domu. A to bardzo ważne, szczególnie na początku rozwoju maluszka - tłumaczy dyr. Mroczkowska.

Przerwa w pracy żłobka trwa już od sierpnia (wtedy rozpoczął się remont). Dzieci wrócą tam dopiero na początku stycznia. Bo wtedy mają się zakończyć wszystkie prace. - Rozmawialiśmy o tym z rodzicami. Wykazali wyrozumiałość i jakoś przez ten czas poradzili sobie z opieką - podkreśla szefowa placówki. Tegoroczny remont kosztował 800 tys. zł.
Od stycznia w żłobku będzie miejsce dla 120 maluszków. Ale to jeszcze nie będzie koniec powiększania tej placówki. Docelowo ma być tu 190 miejsc. - W przyszłym roku chcemy zlecić projekt rozbudowy żłobka. Zamierzamy dobudować dodatkowe skrzydło, mamy już na to przygotowany teren i liczymy, że uda nam się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. Budowa nowego skrzydła może się rozpocząć najwcześniej za rok.

Na przyszły rok zaplanowano też rozbudowę dwóch przedszkoli. W Przedszkolu nr 1 przy ul. Kopernika oraz w Przedszkolu nr 4 przy ul. Bohaterów Warszawy będą dobudowane dwa nowe oddziały. Czyli w dwóch dodatkowych grupach w tych placówkach będzie miejsce dla kolejnych 50 dzieciaków. Gmina planuje na ten cel przeznaczyć 1 mln zł.

Anna Rimke

Dziennikarz "Gazety Lubuskiej" od 2005 roku, choć z dwiema przerwami. Prywatnie mieszkanka podgorzowskiej Kłodawy. W "GL" zajmuję się głównie sprawami powiatu strzelecko-drezdenckiego i to na nich teraz się skupiam. Administruję profilem Strzelce/Drezdenko naszemiasto, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji i świetnych zdjęć z tej części woj. lubuskiego. Prowadzę też portal strzelcekrajenskie.naszemiasto.pl. Bliskie są mi szczególnie tematy społeczne, ale nie tylko. Lubię być tam, gdzie coś się dzieje, bo lubię ludzi.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetalubuska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.