Parkingi w mieście na wagę złota

Czytaj dalej
Fot. Michał Kurowicki
Michał Kurowicki

Parkingi w mieście na wagę złota

Michał Kurowicki

Według planów miasta w ciągu dwóch najbliższych lat uda nam się wybudować tysiąc nowych miejsc parkingowych. Powstanie też parking wielopoziomowy!

- Parking pod Palmiarnią jak zwykle zastawiony samochodami! - denerwuje się Grażyna Szmytka, która codziennie przechodzi obok tego miejsca. - Niech ktoś wreszcie zrobi tu i w całym mieście porządek z parkingami. Przecież czasami chodniki są tak zastawione, że nie da się przejść.

Wczoraj w urzędzie miasta swój plan na budowę nowych miejsc parkingowych przedstawił prezydent Janusz Kubicki. Na konferencję przyszedł z radnymi z klubów Zielona Razem i z Platformy Obywatelskiej, którzy mają wspólny pomysł na to, co zrobić, żeby powstały nowe parkingi.

- Liczymy na to, że w ciągu dwóch najbliższych lat uda nam się wybudować dodatkowe tysiąc nowych miejsc parkingowych - zaczął konferencję Kubicki. - Oczywiście będziemy też namawiać mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej i przesiadki na rowery.

Prezydent dodał, że nowe parkingi są w mieście niezbędne. Na dowód zacytował dane, według których tylko w ostatnim roku w Zielonej Górze zarejestrowano 17 tys. 600 pojazdów. Natomiast ogólnie, w całym mieście zarejestrowanych jest już prawie 100 tys. pojazdów.

Zaraz po nim swój plan przedstawili radni. Według nich wybudowanie nowych parkingów będzie możliwe, dzięki zmianie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w mieście.

Czytaj więcej w piątek, 20 stycznia w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Lubuscy policjanci nagrodzeni za uratowanie życia i wykrycie lekarki oszustki

Michał Kurowicki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.