Pasażerowie! Kolej ma poważne kłopoty

Czytaj dalej
Fot. PKP PLK
Jarosław Miłkowski

Pasażerowie! Kolej ma poważne kłopoty

Jarosław Miłkowski

Od 20 kwietnia podróż z Kostrzyna będzie kończyć się na dworcu w Gorzowie. Do Strzelec i Drezdenka ruszymy w Gorzowie, ale... z ul. Teatralnej.

- 20 kwietnia na dobre rozpocznie się remont estakady – mówi nam Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych. „Na dobre”, bo remont rozpoczął się jeszcze w zeszłym roku. Dokładnie z chwilą wbicia pierwszej łopaty przy budowie przystanku kolejowego przy ul. Teatralnej. Już od kilku tygodni wiemy, że będzie nosił nazwę: Gorzów Wielkopolski Wschodni. Teraz wiemy, kiedy zatrzyma się tu, a później odjedzie, pierwszy pociąg. Będzie to właśnie 20 kwietnia, czyli czwartek po świętach wielkanocnych.

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu PLUS.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.