Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym wydaniu plus.gazetalubuska.pl!

Czytaj dalej
Redakcja

Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w najnowszym wydaniu plus.gazetalubuska.pl!

Redakcja

O tym przeczytasz w dzisiejszym wydaniu Gazety Lubuskiej+! Czeka na Ciebie 41 artykułów!

IPN szukał teczek w domu generała Jaruzelskiego
Prokurator IPN przeszukał dom wdowy po generale Wojciechu Jaruzelskim w poszukiwaniu archiwów dawnej Służby Bezpieczeństwa PRL. Po przeszukaniu w domu generała Kiszczaka Instytut Pamięci Narodowej zabrał się do przeszukania domu po drugim byłym generale PRL Wojciechu Jaruzelskim. W poniedziałek prokurator tej instytucji wszedł do domu wdowy po generale i przeszukał mieszkanie w poszukiwaniu dokumentów Służby Bezpieczeństwa PRL.

Czytaj dalej >>

Magiczne słowo „referendum” słychać coraz częściej. Gdzie padło tym razem?
Ostatnie wybory samorządowe zmieniły władzę w wielu gminach. Nie wszystkim jednak taka zmiana przypadła do gustu. Wschowa jest kolejnym samorządem, nad którym ciąży widmo referendum.

Czytaj dalej >>

Gmina sprzedała działki po sfałszowaniu wycen? Ciąg dalszy afery ratuszowej
Kolejna odsłona afery ratuszowej. W poniedziałek 29 lutego w sądzie świadek potwierdził, że na polecenie urzędników miał zaniżać ceny ziemi. Przed Sądem Okręgowym w Gorzowie Wlkp. toczy się kolejny proces byłego burmistrza Międzyrzecza Tadeusza Dubickiego, który jest głównym oskarżonym w głośnej i wielokrotnie opisywanej przez nas „aferze ratuszowej”.

Czytaj dalej >>

Mieszkańcy Żagania: Pojedziemy w obronie szpitala do Warszawy!
Położne, lekarze i mieszkańcy miasta zapowiadają, że protesty w obronie oddziałów będą co tydzień. Pojadą też do stolicy. W piątek i niedzielę mieszkańcy miasta pod kierunkiem grupy „Perspektywa” protestowali przeciwko zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego oraz noworodkowego w żagańskim szpitalu, który jest filią 105 Kresowego szpitala Wojskowego w Żarach.

Czytaj dalej >>

Były minister pod okiem CBA oraz prokuratury
Były sekretarz generalny PO i minister sportu usłyszał w prokuraturze zarzuty podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych. Wczoraj rano agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do domu Andrzeja B., byłego ministra sportu i jednego z liderów PO w woj. łódzkim. Podczas rewizji funkcjonariusze poszukiwali dokumentów wskazujących m.in. na posiadanie pieniędzy lub papierów wartościowych, ewentualnych rachunków dotyczących wydatków na cenną biżuterię, wakacje, opłaty za remonty mieszkań rodziny, ubezpieczenia samochodu z wysokiego segmentu, zakupy drogiego wyposażenia. CBA skopiowało też zawartość dysków i nośników elektronicznych.

Czytaj dalej >>

Redakcja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.