Szpital w Gorzowie uruchomił centralny punkt wydawania wyników. Przerobił na niego byłą stróżówkę

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Szpital w Gorzowie uruchomił centralny punkt wydawania wyników. Przerobił na niego byłą stróżówkę

Jarosław Miłkowski

Od czwartku 1 października wyniki badań lekarskich można odbierać bez wchodzenia do szpitala przy ul. Dekerta. Centralny punkt wydawania wyników powstał w byłej stróżówce na wysokości hotelu dla pielęgniarek.

- Każdy, kto będzie chciał odebrać wynik, może to zrobić szybko i sprawnie, z pominięciem procedury mierzenia temperatury i wypełniania ankiety epidemiologicznej – mówi Barbara Kasperska, kierownik ds. funkcjonowania poradni, rejestracji i pracowni szpitalnych w szpitalu wojewódzkim. W czwartek 1 października lecznica uruchomiła centralny punkt wydawania wyników. Mieści się on w charakterystycznym miejscu. To była stróżówka, przy której wjeżdża się na teren szpitala czy idzie do ośrodka radioterapii (była portiernia jest na wysokości hotelu dla pielęgniarek).

Szpital uruchomił ten punkt, bo zamierza ograniczyć liczbę osób wchodzących do lecznicy, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo pacjentów i swoich pracowników.
W punkcie wydawania wyników można odebrać wynik badań laboratoryjnych i opis badań radiologicznych. Jeśli ktoś będzie musiał odebrać płytę z wynikami, wciąż musi to robić w zakładzie diagnostyki obrazowej i radiologii interwencyjnej.
By odebrać wyniki w centralnym punkcie wydawania wyników, trzeba okazać dowód tożsamości lub upoważnienie do odbioru wyników innej osoby. Po zweryfikowaniu danych wyniki badań zostaną wydrukowane i wydane.

Kiedy iść po wyniki?

Godziny otwarcia punktu? W poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki będzie on czynny od 7.00 do 15.00, natomiast w środy – od 7.00 do 18.00.
- Uruchomienie centralnego punktu wydawania wyników to jeden z elementów naszego dbania o to, by w dobie pandemii ograniczyć do minimum miejsca, w których potencjalnie może dojść do zakażenia – mówi Robert Surowiec, wiceprezes szpitala wojewódzkiego. - Od kilku miesięcy promujemy nasz system eRejestracja, dzięki któremu wyniki badań i historię wizyt w poradniach można pobrać bez wychodzenia z domu, z dowolnego miejsca na świecie i dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu – dodaje.

Czytaj również:
Szpital z w Gorzowie będzie miał nową poczekalnię. Z Waszych darowizn!

WIDEO: Gorzów. W byłej stróżówce szpitala będzie teraz centrum wydawania wyników badań

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.