Tak się rezerwuje miejsce parkingowe

Czytaj dalej
Fot. Józef Piasecki
Józef Piasecki

Tak się rezerwuje miejsce parkingowe

Józef Piasecki

Ulica 1 Maja w Kożuchowie, na odcinku między Rynkiem a ul. Chopina, jest miejscem specyficznej rezerwacji miejsc parkingowych. Dokonuje się jej cegłami, kartonami, kontenerami od butelek lub wiadrami po farbie.

Starszy inspektor Straży Miejskiej w Kożuchowie Robert Budakowski informuje, że w innych miejscach miasta raczej nie zdarzały się podobne sytuacje.

– Czasem ludzie zgłaszają konieczność zajęcia takiego miejsca na kilka godzin, np. szklarz, który ma przyjęcie towaru. Do tych jednostkowych sytuacji podchodzimy ze zrozumieniem. Niektóre firmy świadczące usługi na ul. 1 Maja także miałyby kłopot, aby podjechać samochodem do klienta. Na tym odcinku drogi, od samego rana samochodami jest zastawiona cała ulica - mówi kożuchowski strażnik miejski.

Właścicielka jednego ze sklepów na tym odcinku ul. 1 Maja stosuje „rezerwację” wiaderkami. Przedwczoraj prosiła sąsiada z pierwszego pietra budynku, w którym ma na parterze sklep, aby zarezerwował miejsce do parkowania wiaderkami po farbie. Inaczej nie byłoby szans, żeby wyładować węgiel. Miał przyjechać samochód, ale gdzie ma to wysypać?

Więcej przeczytasz w poniedziałek (16 stycznia) w papierowym wydaniu Gazety Lubuskiej oraz w wydaniu www.plus.gazetalubuska.pl

Józef Piasecki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.