Unia Europejska dała nam miliony euro. Na likwidację szamba, ale też na kino 3D

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Unia Europejska dała nam miliony euro. Na likwidację szamba, ale też na kino 3D

Jarosław Miłkowski

Wśród miast wojewódzkich Zielona Góra najlepiej pozyskuje pieniądze z Unii Europejskiej. Bardzo dobrze radzą sobie z tym także Małomice i Zwierzyn.

- CRS zrobiliśmy za pieniądze z unii, Planaterium - za pieniądze z unii, na mini zoo też kasę dała unia. Tak samo na remonty dróg. Gdy idę po mieście, to tabliczki mówiące, że coś zostało zrobione za pieniądze europejskie, są praktycznie wszędzie - mówi nam Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. Południowa stolica Lubuskiego to najlepsze z miast wojewódzkich, jeśli chodzi o pozyskiwanie pieniędzy unijnych. Najlepsze to nawet za mało powiedziane. Zielona Góra wprost miażdży miasta.

Lepsi o trzy długości

Pismo samorządowe „Wspólnota” podsumowało właśnie, ile to pieniędzy unijnych pozyskały samorządy w naszym kraju od 2007 r. do 2015 r. W przeliczeniu na jednego mieszkańca, Zielona Góra zdobyła ponad 1 tys. zł (patrz: infografika). Drugi wśród miast wojewódzkich Toruń pozyskał 337 zł na mieszkańca, a trzecie w tym rankingu Kielce - 335 zł. Różnica, jak widać, jest wręcz kolosalna.

Więcej przeczytasz we wtorek (8 listopada) w papierowym wydaniu „GL” oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Zobacz też: Unijne pieniądze dla Polski zagrożone? J. Lewandowski: Mogą pojawić się sankcje

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.