Seniorzy przejęli władzę nad Gorzowem

Czytaj dalej
Fot. URZĄD MIASTA
Zbigniew Borek

Seniorzy przejęli władzę nad Gorzowem

Zbigniew Borek

Oddali im ją burmistrz i szefowa rady miejskiej. Seniorzy bawili się z głową: były dyskusje i porady, ale też odrobinka zapomnienia

W ramach XVIII Lubuskiego Tygodnia Seniora w poniedziałek odbył się Gminny Dzień Seniora. To niezwykłe - i dodajmy - pierwsze takie w historii wydarzenie, zgromadziło w murach Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury tłumy seniorów. Powitał ich gospodarz uroczystości burmistrz Remigiusz Lorenz wraz z przewodniczącą rady miejskiej Marią Kijak. Burmistrz zaznaczył, jak nieocenioną rolę pełnią seniorzy w naszym życiu, zachęcił do wspólnego świętowania i życzył wszystkim wspaniałym seniorom wiele radości i zdrowia. Uroczystość swoim patronatem objął starosta Grzegorz Gabryelski, w imieniu którego głos zabrała członek zarządu powiatu Zofia Plewa.

Rozpoczynając świętowanie, burmistrz wraz z przewodniczącą rady miejskiej wręczył przedstawicielom seniorów: Wacławie Kuczyńskiej i Elżbiecie Jankowskiej symboliczny klucz do miasta. Kolejnym punktem uroczystości był panel: „Bezpieczny senior”, podczas którego przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji przestrzegali przed zagrożeniami, jakie czyhają na starsze osoby. Pracownicy jednego z banków przekazali garść informacji o bezpiecznej bankowości. Miłym przerywnikiem były występy artystyczne młodzieży i dzieci ze Studia Piosenki i sekcji Tańca Towarzyskiego działających przy MOK oraz wesoły występ maluszków z Przedszkola nr 1 Pod Jarzębinką.

Wacława Kuczyńska i Elżbieta Jankowska
URZĄD MIASTA Symboliczny klucz do miasta otrzymały przedstawicielki seniorów: Wacława Kuczyńska i Elżbieta Jankowska

Dzieci wręczyły każdemu seniorowi kolorowe kwiaty, które specjalne na tę okazję wykonane zostały przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Pomocy Społecznej w Międzyrzeczu. Podczas kolejnego panelu kierownik OPS Jolanta Górna opowiedziała o - jak ważnej dla każdego seniora - kopercie życia. - W holu kina swoją ofertę prezentowały liczne stoiska, z którymi każdy uczestnik mógł się zapoznać, porozmawiać z ich przedstawicielami i wysłuchać wielu cennych porad. Seniorzy mieli okazję wysłuchać występu „Kęszyczanek” oraz zobaczyć francuską komedię „Facet na miarę”. Słodkim akcentem był tort, upieczony specjalnie z okazji Gminnego Dnia Seniora - informuje Patrycja Klarecka-Haładus zurzędu miasta.

Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.