Zbigniew Borek

Żubra żałują też Niemcy

W środę Czytelnik sfotografował żubra w Owczarach koło Słubic Fot. Czytelnik W środę Czytelnik sfotografował żubra w Owczarach koło Słubic
Zbigniew Borek

W okolicy niemieckiego Lebus zastrzelono żubra. To ani chybi polski żubr, lubuski rzec można nawet. W internecie rozpętała się antyniemiecka burza. Nasi myśliwi zażądają dziś od Niemców zwrotu trofeum

- Zastrzelili żubra, o którym pisaliście, że był w Owczarach koło Słubic. Zastrzelił go niemiecki weterynarz, dostał takie polecenie. Obejrzałem to przed chwilą w niemieckiej stacji telewizyjnej - w czwartek przed 21.00 powiadomił nas Klaus Ahrendt, przewodnik z Kostrzyna. Informację podał też niemiecki portal rbb24. Opublikowaliśmy ją na gazeta - lubuska.pl. Wieść błyskawicznie obiegła Kostrzyn, Słubice, Gorzów, okolice, gdzie żubr - najpewniej ten sam - był widywany (zyskał ksywkę Wędrowniczek).

Żubr był widziany w Gorzowie, Witnicy, Kostrzynie,  Słubicach... Został nazwany Wędrowniczkiem.

- Zostało im to od czasów Hitlera, zabijanie niewinnych zwierząt - komentuje polski internauta. 

Niemiecki internauta jest tak oburzony zabiciem  żubra, że powątpiewa, czy homo sapiens znaczy w ogóle „człowiek myślący”.

A polscy myśliwi chcą, żeby Niemcy oddali trofeum, czyli głowa zabitego żubra 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.